Zabawa w kotka i myszkę czyli rzecz o relacja damsko-męskich
Magiczna rozrywka

Zabawa w kotka i myszkę czyli rzecz o relacja damsko-męskich

Relacjom damsko-męskim daleko do romantycznych historii z bajek. To studium istotnych różnic, niektórych tak głębokich że aż trudno pojąć, że można myśleć w tak bardzo odmienny sposób. Społeczeństwo, rodzina, szkoła – w każdym z tych miejsc kształtuje się młode jednostki przez pryzmat płci. Jesteśmy wychowani w tych samych czasach, tym samym społeczeństwie a mimo to tak odmienni w stylach myślenia. Całkiem różni w podejściu do rozwiązywania problemów. Inni w relacjach.

Chemia. Przyciąganie. Przeznaczenie? Każdy z nas nazwie to inaczej. Niemniej jednak coś nas do siebie przyciąga i nieuchronnie sprawia, że łączymy się w pary. O ile na początku skupiamy się głównie na podobieństwach, to z upływem czasu nieuchronne jest ukazanie się znacznych różnic pomiędzy pierwiastkiem męskim i żeńskim w związku. Nic w tym dziwnego. Związek kobiety i mężczyzny to mieszanina pragnień, potrzeb oraz oczekiwań. Każdy z nas wchodzi w ten układ z jakimś bagażem doświadczeń i zestawem przekonań. Każdy wnosi własne leki, obawy. Każdy ma pewne oczekiwania i strategie zaspokajania potrzeb.

Co z tym zrobić?

Elementy te tworzą różnice. Różnice tworzą potencjał. Jednak nie każdy potrafi go dostrzec. Przygniatają nas własne oczekiwania, to wszystko co powinniśmy a czego nam nie wolno. To wszystko czego byśmy pragnęli, ale na chwilę obecną możemy o tym tylko pomarzyć. To wszystko co on powinien, a czego jej nie wypada. To co przystoi prawdziwej kobiecie, a nie przystoi prawdziwemu mężczyźnie.

Trudno znaleźć równowagę pomiędzy dawaniem i braniem. Ile z siebie dać, by siebie nie zatracić. Gdzie kończy się Ja i Ty a zaczyna My. Relacje damsko-męskie to niesamowite doświadczenie różnic. To przestrzeń w której pojawiać się będą wszystkie iluzje stanowiące cześć Twojej świadomości. Człowiek u Twego boku pozwoli Ci się rozwinąć, nauczy Cie tolerancji, pokory i ciekawości. O ile mu na to pozwolisz.

To własnie tolerancja i ciekawość powinny towarzyszyć nam w procesie tworzenia związku. Otwartość i radość pozwolą nam podjąć wyzwania i wytrwać w działaniach dopóki nie osiągniemy naszych celów. Relacje damsko-męskie dają nam sposobność do tworzenia jedynego takiego unikatowego systemu. Mieszanina jej wad i zalet z zestawem jego plusów i minusów daje ogrom możliwości. To potencjał i ogromna siła. Razem zajdą dalej. Może czasem przystaną, może któreś będzie opóźniać marsz. Jednak potrzebują siebie nawzajem. Jedno bez drugiego dysponuje tylko połową zasobów. Jakaż to szkoda, gdy zamiast współpracy mamy walkę. Jak przykro patrzeć, gdy tak wielki potencjał pozostaje niewykorzystany.

http://www.uwodzenie.org/

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o technikach uwodzenia, wejdź na stronę uwodzenie.org. Sprawdź!

 

Post Comment