Jak udekorować stół weselny latem?
Magiczna rozrywka

Jak udekorować stół weselny latem?

Weselny stół to jeden z najważniejszych elementów tej uroczystości. To przy nim para młoda spotyka się z rodziną oraz znajomymi. W jaki sposób przyozdobić stół weselny latem? O czym warto pamiętać? Poniżej znajdziecie kilka wskazówek.

Organizacja wymarzonego wesela z pewnością wymaga sporego zaangażowania. Ważne by wszystko było odpowiednio wcześnie zaplanowane i przygotowane. Jednym z najistotniejszych punktów jest rezerwacja sali weselnej, którą następnie przyjdzie właściwie zaaranżować. To od pary młodej zależy w jaki sposób udekoruje miejsce wspólnej zabawy. Stoły przy których usiądą zaproszeni goście powinny zostać właściwie ozdobione. Warto zatem pomyśleć nad czymś wyjątkowym i oryginalnym.

Pomysłów na udekorowanie stołów weselnych jest mnóstwo i tak naprawdę wszystko zależy od osobistych upodobań pary młodej. Warto jednak wziąć pod uwagę kilka czynników, które pomogą stworzyć ciekawą i oryginalną aranżację. Wiele zależy również od miejsca, w którym odbędzie się uroczystość, a także niekiedy od danej pory roku czy stylu wesela. Dekoracją może zająć się osobiście para młoda lub specjalnie wynajęta osoba.

Mięsa, wędliny, stół wiejski – to wszystko znajdą Państwo na stronie Wędliny z Dębiny

Dekoracja stołu weselnego latem

Lato to najbardziej wdzięczna pora na organizowanie wesela. Ciepłe miesiące dają więcej możliwości – można zorganizować wesele częściowo na świeżym powietrzu lub zaplanować ciekawe atrakcje dla gości. Urządzając wesele latem warto również pomyśleć o właściwej dekoracji sali weselnej, szczególnie jeśli chcemy by wszystko ze sobą idealnie współgrało. Istotny będzie wybór odpowiednich kolorów, a także kwiatów czy ozdób, które znajdą się na weselnym stole.

Najczęstszym i uniwersalnym kolorem weselnego stołu jest oczywiście biel. Jasne obrusy oraz zastawa doskonale się komponują i nadają elegancji. W połączeniu z tą barwą bardzo często stosuje się również kolor niebieski lub błękitny, który wspaniale współgra z bielą. Oczywiście można również wybierać pomiędzy innymi kolorami, jednak warto pamiętać, by nie stworzyć zbyt pstrokatej kompozycji. W ostatnim czasie bardzo modne stają się barwy pastelowe, a srebrne czy złote dodatki. Należy zadbać o to, by nie przesadzać z różnokolorowymi dodatkami.

Bardzo ważnym elementem dekoracyjnym stołu weselnego są kwiaty – szczególnie latem, kiedy jest ich najwięcej. Najpiękniej wyglądają świeże rośliny, umieszczone w wazonach. Wybór latem jest ogromny. Ciekawie będą wyglądały zarówno różnokolorowe kompozycje kwiatów, jak i jeden rodzaj roślin.

O czym warto pamiętać?

Dekorując weselny stół musimy pamiętać o tym, by nie przesadzać z dodatkami, które się na nim znajdą. Dekoracje oraz kwiaty nie powinny stanowić przeszkody w sięganiu po potrawy czy podczas rozmowy z innymi gośćmi. Wazony, w których znajdą się rośliny muszą być ustawione stabilnie oraz w odpowiednich odstępach, tak by nie zasłaniały twarzy gości. Ważne jest również to, by dekoracje pasowały do stylistyki sali oraz samego wesela. Należy zwrócić uwagę na kolorystykę oraz rodzaj poszczególnych elementów.

Post Comment