Tajniki prawidłowego wyposażenia tenisisty
Magiczny sport, magiczne zdrowie

Tajniki prawidłowego wyposażenia tenisisty

Tenis ziemny jest obecnie jednym z najpopularniejszych sportów na świecie, chętnie uprawianym przez ludzi w każdym wieku, akcesoria potrzebne do tego, aby znaleźć się na korcie może nie są najtańsze, ale wielu ludziom tenis pozwala poczuć się wyjątkowo. Piękno tego sportu zainteresowało także historyków, którzy postanowili zgłębić pochodzenie tej dyscypliny i odkryli, że już w starożytnym Egipcie pojawiły się zalążki tenisa ziemnego. Egipcjanie nie mieli rakiet tenisowych, więc z początku odbijali piłeczki ręką, później posługiwali się różnymi przyrządami, takie odkrycia potwierdzają odnalezione rysunki na ścianach świątyń.

Wczytując się w przekazy piśmiennicze starożytnego Rzymu i Grecji, również można znaleźć wzmianki o podobnej grze, której zasady były zaczerpnięte właśnie od Egipcjan, tłumacząc dawne księgi obecny tenis ziemny kiedyś nosił nazwę „gra piłką”.  Do Europy tenis zawitał w średniowieczu razem z najazdem Saracenów, we Francji gra zainteresowała mnichów, którzy zaczęli krzewić ten sport i może dzięki temu ówczesny tenis zdobywał coraz więcej zwolenników, którzy zaczęli ustalać zasady gry i sposób rozgrywania meczy oraz tworzenia niezbędnego sprzętu do odbijania piłki.

Tenis ziemny był kiedyś dostępny tylko dla elit, teraz zdobywa rzesze fanów wśród zwykłych obywateli, którzy fascynują się tym sportem, zapisują się do klubów tenisowych, aby poznawać tajniki tej niezwykłej gry. Rodzice dostrzeli w tenisie ziemnych doskonałą szansę i możliwość czynnego uprawiania sportu przez ich dzieci, uznając tenis jako sposób na osiągnięcie prawidłowego rozwoju fizycznego i dobrego sposobu na spędzanie wolnego czasu. Jednak uprawianie tego sportu wymaga nie tylko dostępu do kortu tenisowego, ale także odpowiednie wyposażenia, które na szczęście jest dostępne w specjalistycznym sklepie tenisowym, takim jak na przykład skleptenisowy24.pl.

Sklep tenisowy posiada w swojej ofercie takie akcesoria jak:

  • Rakiety tenisowe – projektanci dostosowują rakiety do umiejętności i możliwości graczy, dlatego w sklepie można zakupić rakietę zarówno dla doświadczonych tenisistów, jak też dla początkujących, wybór firmy należy do kupującego, ponieważ można pokusić się o sztandarowe produkty znanych firm lub będących od niedawna na rynku. Stopień zaawansowania tenisisty wymaga odpowiedniej wagi rakiety tenisowej, sztywności oraz wielkości rączki, dlatego doradztwo jest w tym zakresie jest nieodzowne. Rakiety przystosowane są do długości zamachu tenisisty, więc dostępne są rakiety dla ludzi z krótkim, średnim i długim zamachem. Odpowiednia rakieta pozwala uzyskać jej stabilność a także ekspresje i doskonałą manewrowość.
  • Piłki tenisowe – wpływają na komfort gry, szybkość odbić i kontrolowanie gry. W sklepie dostępne są piłki ciśnieniowe dające większy komfort gry, bezciśnieniowe posiadające większą wagę, wytrzymałość ponadto można wyżej je odbijać, piłki gąbczaste przeznaczone są dla dzieci oraz ich warunków fizycznych.
  • Odzież tenisowa – zaprojektowana w taki sposób, aby tenisista mógł cieszyć się wygodą przy każdym wykonywanym ruchu, który nie może być w żaden sposób skrępowany, ani ograniczany. Materiał, z jakiego wykonana jest odzież pozwala na swobodne odprowadzenie potu na zewnątrz, skóra pozostaje sucha, dzięki czemu użytkownik cały czas czuje się komfortowo.

Strój tenisisty to:

– efektowne sukienki i spodenki dla kobiet z funkcjonalną kieszenią na piłeczkę tenisową, męskie spodenki również z kieszenią, koszulki dla mężczyzn wykonane są z miękkiego materiału i spełniają funkcję oddychającą i regulującą temperaturę ciała, koszulki dla pań także posiadają takie praktyczne walory.

– dresy idealnie nadające się do wykonywania rozgrzewek przed grą, lub po zakończonej grze, aby zbyt szybko nie wychładzać rozgrzanego organizmu, swobodna cyrkulacja powietrza zapewniona jest dzięki specjalnie zaprojektowanym otworom. Spodnie damskie dopasowane są do ciała, natomiast męskie mają możliwość poszerzania nogawki poprzez wszyty na dole spodni suwak, w obydwu przypadkach materiał, z którego są uszyte spodnie posiada funkcje oddychające, odprowadzające wilgoć i ciepło.

– buty tenisowe damskie to wygoda podczas noszenia i oryginalny design, tenisistki mogą w sklepie tenisowym nabyć buty markowe do stosowania na różnych terenach zarówno na kortach trawiastych lub na halach. Ponadto wysoka, jakość takiego obuwia zapewnia doskonałą kontrolę podczas ślizgów na korcie oraz stanowi ochronę przed takimi urazami jak: skręcenie stawu czy urazy ścięgien. Buty męskie również charakteryzują się doskonałą, jakością wykonania i stabilnym trzymaniem stopy, dając tenisiście odczuwanie dużego komfortu podczas gry. Uzupełnieniem stroju tenisistów są czapki, bandany i frotki.

  • Torby tenisowe – sklep tenisowy posiada wiele rozwiązań pod względem wielkości i pakowności, można nabyć torby, w które da się włożyć od trzech do sześciu rakiet tenisowych oraz termobagi, w które można zapakować jeszcze większą ilość ich ilość. Praktycznie wykonana torba umożliwia włożenie różnych akcesoriów w odpowiednie przegródki, aby ułatwić późniejsze ich odszukanie. Torby wykonane są z dobrej, jakości materiału, co wpływa znacząco na wytrzymałość i długość użytkowania, można w niej przenosić nie tylko rakiety i piłeczki, ale także pozostałe wyposażenie, chroniąc go przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.
  • Dodatkowe akcesoria – naciągi, owijki, wibrastopy,

Post Comment