Lato a z nim deszcz
Magiczna turystyka

Lato a z nim deszcz

Większość wakacyjnych wyjazdów planowanych jest pod kątem spędzania czasu na świeżym powietrzu. Najlepiej nad morzem lub w górach, które to miejsca przeżywają latem największe oblężenie. Niestety, polska pogoda bywa kapryśna, a w kraju nad Wisłą nawet w środku lata nie można być pewnym słońca. Zdarza się natomiast deszcz. Intensywne opady trwają niekiedy nawet kilka dni, czyli w przypadku niektórych wczasowiczów cały ich urlop. Co wówczas zrobić?

Niektórzy pakują się i wracają do domu, przerażeni wizją spędzania całego wolnego czasu w hotelowym pokoju czy w domku letniskowym. Inni decydują się zostać i uparcie wpatrują się w niebo w poszukiwaniu choćby małego promyka słońca, a wraz z nim i nadziei na poprawę warunków atmosferycznych. Pesymistom warto jednak przypomnieć, że o ile na pogodę nie mają zupełnie żadnego wpływu, to jednak decydują o swoim zachowaniu i postawie. Nawet gdy za oknem deszcz, można przeżyć ciekawe wakacje.

Tak wiele atrakcji

Każdy region, zwłaszcza ten turystyczny, posiada jakieś swoje lokalne atrakcje. Znajdzie się coś dla miłośników historii, którzy odwiedzą chętnie chociażby muzeum, ale nudzić nie będą się również pasjonaci kina, teatru czy aktywnego spędzania czasu. Nawet jeżeli na zewnątrz leje, w pobliżu na pewno uda się znaleźć dobrą siłownię czy klub fitness. Wspomniani pesymiści powiedzą, że takie atrakcje to oni mają w domu. To zapewne prawda, ale jak często z nich korzystają? Na co dzień na systematyczne ćwiczenia czas znajdują nieliczni. Na wakacjach można zatem popracować nad formą, a nawet spróbować jakiejś nowej dyscypliny. To na pewno lepsze niż zaleganie przed telewizorem, pochłanianie niezdrowych przekąsek oraz narzekanie na pogodę. W tym miejscu można przytoczyć wytrwałych turystów, odwiedzających polskie góry. Na południu często pada, a pogoda zawodzi. Na ulicach Zakopanego jednak w nawet największe ulewy nie robi się pusto. Ludzie zakładają płaszcze przeciwdeszczowe i ruszają w drogę. Na spacer, a nawet na górski szlak. W górach przy nawet okropnej pogodzie okolica jest kolorowa za sprawą wspomnianych płaszczy przeciwdeszczowych we wszystkich kolorach tęczy.

Byle wyjechać z domu

W czasie wakacji wbrew pozorom mniej ważne jest opalanie czy zwiedzanie, a kluczowe pozostaje wyjechanie z domu. Ten ostatni jest oczywiście najważniejszym miejscem w życiu człowieka, ale przynajmniej raz na jakiś czas warto się z niego wyrwać. Głównie dla komfortu psychicznego, ale także przełamania rutyny i przeżycia choćby małej przygody. Na wakacjach ludzie odwiedzają miejsca, które nie kojarzą im się z obowiązkami, całoroczną harówką czy przykrymi doświadczeniami. Urlop jest po to, aby oderwać się od tego wszystkiego. Osoby, które większość roku spędzają za biurkiem, powinny udać się w miejsca, gdzie zawsze jest co robić. Ponownie warto przypomnieć góry, w których nawet przy kiepskiej pogodzie jest co robić. Wystarczy wyjść na ulicę, pospacerować, a niekiedy przytrzymać się i spojrzeć na odległe szczyty. Patrząc na nie, zyskuje się tak cenny dystans do siebie i własnych problemów. Nawet do deszczowej pogody.

Post Comment