Kreatywne potrawy dla dziecka
Rodzina Magii

Kreatywne potrawy dla dziecka

Jak wzbudzić apetyt u dziecka? W jaki sposób przygotowywać potrawy? Jakie przekąski warto podawać dzieciom? Poniżej znajdziecie odpowiedzi na te pytania i znajdziecie kilka ciekawych pomysłów na kreatywne potrawy.

Dzieci bardzo często odmawiają jedzenia, szczególnie jeśli chodzi o warzywa czy owoce, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania i rozwoju organizmu. Warto od najmłodszych lat uczyć dziecko zdrowego odżywiania. Wystarczy w tym przypadku odrobina wyobraźni oraz kreatywności do przyrządzania posiłków. Liczy się nie tylko to, co na talerzu, ale także sposób, w jaki jest to przygotowane. Bardzo istotna staje się również forma podania danego posiłku. Istnieje wiele ciekawych rozwiązań, by dziecko ze smakiem spożywało pełnowartościowe posiłki.

Należy pamiętać o tym, by dieta była odpowiednio zbilansowana. Niewłaściwe odżywianie w dzieciństwie może zwiększać ryzyko występowania chorób cywilizacyjnych w dorosłym życiu. Istotne, by dzieci od najmłodszych lat uczyły się zdrowego odżywiania. Bardzo ważne, by dieta dziecka była urozmaicona i bogata we właściwe składniki, niezbędne do prawidłowego rozwoju i funkcjonowania. W takiej diecie powinny znaleźć się przede wszystkim owoce, warzywa oraz produkty pełnoziarniste. Ważne, by ograniczać słodycze, które możemy zastępować innymi smacznymi przekąskami.

Ważny jest wygląd

Zdajemy sobie sprawę, że estetycznie wyglądające potrawy bardziej zachęcają nas do ich spożycia. Dziecko jeszcze bardziej zwraca na to uwagę. Jeśli nie spodoba mu się wygląd danego posiłku z pewnością nie będzie chciało go spróbować. Dlatego bardzo ważne jest to, by poszczególne posiłki przygotowywać w nieco bardziej kreatywny sposób, tak by zachęcić malucha do spożycia. Wystarczy odrobina wyobraźni. Nieważne czy będzie to śniadanie, obiad czy kolacja.

Na stronie Czakos.pl – importer artykułów dekoracyjnych – dostępne są między innymi farby, brokaty ozdobne, świeczki i wiele innych!

Zwykła kanapka, z wykorzystaniem prostych składników, może zamienić się w ciekawie wyglądające zwierzątko czy bohatera z ulubionej bajki. Do wykonania różnych części możemy wykorzystać owoce i czy warzywa. W ten sposób zachęcimy dziecko do spożycia tych składników. Maluch szybciej ,,skusi” się zjedzenie pożywnych produktów, jeśli będą odpowiednio podane.

Warto eksperymentować i łączyć różne potrawy z warzywami czy owocami. Przygotowując zupę w miseczce możemy postarać się o to, by na jej wierzchu ułożyć ciekawy wzór z warzyw czy przypraw. Ważne, by całość wyglądała zachęcająco i apetycznie. Kolorowe barwy na talerzu na pewno zachęcą dziecko do spożycia posiłku.

Sposób przygotowania

Jeśli dziecko jest na tyle duże, by pomóc nam w kuchni to wykorzystajmy to. Nic bardziej nie zachęci dziecka do spożycia danego posiłku, jak wspólna zabawa podczas jego przygotowywania. Pozwólmy dziecku wybrać potrawę, którą chce przygotować. Nie krytykujmy malucha, jeśli coś zrobi źle – może go to zniechęcić do dalszej zabawy, a tym samym do zjedzenia posiłku. Liczy się to, by dziecko dobrze się bawiło i nauczyło się nowych umiejętności. Ważne, by przygotowywanie posiłku stanowiło dobrą zabawę oraz było zachętą do spożywania zdrowych posiłków.

One Comment

Post Comment