Jak zaplanować city break w Europie?
Magiczna turystyka

Jak zaplanować city break w Europie?

Jeśli chcemy zaplanować krótki kilkudniowy wyjazd zagranicę zwykle rozważamy dwie opcje. Może być to wyjazd wypoczynkowy na Bałkany lub do kraju znajdującego się nad Morzem Śródziemnym. Jako że wiele osób uważa, że trzy czy cztery dni to za mało na relaks i wypoczynek, to wybierają oni inną formę spędzania czasu wolnego, czyli city break. Są to krótkie wypady do innego miasta nastawione na zwiedzanie. Zatem jak przygotować samodzielnie tani city break?

Transport

Pierwsza rzecz, która przychodzi nam po wybraniu konkretnego miasta to transport. Jest to bardzo istotna kwestia, ponieważ może okazać się, że nie istnieje dogodne połączenie między miastami i będziemy zmuszeni zmienić nasze plany.
Jeśli wybieramy samolot, to warto kupić bilety już 2/3 miesiące przez lotem. Wtedy są one najtańsze i pomoże nam to zaoszczędzić sporo pieniędzy. Rozkłady lotów najlepiej sprawdzać bezpośrednio na stronach linii lotniczych, ponieważ zaoszczędzimy w ten sposób czas. Decydując się na lot samolotem, musimy wziąć pod uwagę także połączenie lotniska z centrum miasta. Czasem może się okazać, że bilet na pociąg do centrum jest droższy niż nasz bilet na samolot. Bywa tak zwykle w przypadku miast Europy Zachodniej i Północnej jak Londyn, Sztokholm czy Oslo.
Możemy także zdecydować się na podróż autokarem lub pociągiem. Jest to polecana opcja dla osób, które podróżują do bliżej położonych miast. Czasem szybciej uda nam się dotrzeć autobusem niż samolotem, jeśli doliczymy czas dojazdu na lotnisko, odprawy itd. Zwykle autobus będzie także tańszy od pociągu, choć pociąg to znacznie wygodniejsze rozwiązanie. Warto jednak pamiętać, że pociągi są znacznie droższe w takich krajach jak Francja czy Niemcy niż naszym kraju, choć z pewnością różnią się ona także komfortem jazdy.

Zakwaterowanie

Dla wielu osób samodzielny wybór noclegu wydaje bardzo drogi i ryzykowny. Tymczasem jeżeli zdecydujemy się na nasz hotel czy hostel miesiąc wcześniej, to istnieje szansa, że już załapiemy się na obniżki. Co więcej, dla wielu osób hostel w centrum miasta to niepotrzebny wydatek. Jednak taki pobyt wcale nie musi okazać się droższy. Wręcz przeciwnie, nie musimy kupować biletów na komunikację miejską, by dojechać do centrum i zaoszczędzamy w ten sposób sporo czasu. Oczywiście ta zasada nie sprawdza się w przypadku najdroższych miejsc jak Paryż, Londyn czy Rzym. Stosunkowo nowym i atrakcyjnym rozwiązaniem jest wynajem apartamentu na kilka dni. Są to zwyczajne mieszkania bez recepcji. Mają one wyższy standard niż hotele i cenowo są do nich podobne.

Post Comment