Dlaczego warto korzystać z usług doradcy finansowego?
Bez kategorii

Dlaczego warto korzystać z usług doradcy finansowego?

Jak wiadomo, żyjemy w czasach pogłębiającej się destabilizacji ekonomicznej. Światowe rynki finansowe co i rusz są wstrząsane kolejnymi „tąpnięciami” a ogólna sytuacja w globalnej gospodarce jest zgodnie określana przez ekspertów jako niezwykle skomplikowana.

W kontekście tych faktów, nie może dziwić, że inwestowanie pieniędzy bardzo przypomina obecnie stąpanie po polu minowym. Czasy, w których wystarczyło wpłacić środki na fundusz inwestycyjny, który w poprzednich latach wykazywał dobre wyniki, już dawno minęły. Obecnie, aby nasze inwestycje mogły być opłacalne, potrzebować będziemy nie tylko rzetelnej wiedzy na temat mechanizmów, jakie organizują działanie światowych rynków finansowych, ale również znajomością podstawowych metod dywersyfikacji kapitału. Oczywiście, o ile nie jesteśmy ekonomistami, tego rodzaju wiedza raczej nie jest nam dostępne. I właśnie w tym momencie z pomocą przychodzą nam takie rozwiązania, jak doradztwo finansowe.

Dlaczego warto korzystać z usług doradcy finansowego?

Wiele osób wychodzi z założenia, że skoro żyjemy w tak niepewnych czasach, to najlepszą strategią jest unikanie wszelkich ryzykownych ruchów i po prostu trzymanie pieniędzy na koncie bankowym lub w przysłowiowej skarpecie. Niestety, poczucie bezpieczeństwa, jakie zyskujemy dzięki tego rodzaju metodom, jest złudne. Przede wszystkim, nawet trzymanie pieniędzy na koncie bankowym, nie wspominając już o trzymaniu ich w domu, nie pozwala obecnie na ochronę kapitału: inflacja w skali roku jest bowiem wyższa, niż poziom oprocentowania depozytów bankowych. To jednak jeszcze nie wszystko. Możemy być pewni, że w przypadku poważniejszych tąpnięć na światowych rynkach ekonomicznych, problemy nie ominą również naszego kraju. W efekcie, pieniądze, które „bezpiecznie” schowaliśmy w skarpecie, mogą w krótkim czasie utracić kilkadziesiąt procent swojej wartości.

oszczędzanie dzięki doradztwu finansowemu

Jak się przed tym uchronić? To właśnie jedno z tych pytań, które możemy zadać doradcy finansowemu. Oczywiście, istnieją pewne obiegowe, popularne sposoby ochrony kapitału, by wymienić tylko inwestycje w złoto fizyczne. Czy jednak faktycznie złoto jest najlepszą formą ochrony kapitału? Istnieją przecież również inne surowce, które z czysto inwestycyjnej perspektywy wydają się o wiele atrakcyjniejsze, niż złoto. Doradca finansowy może wskazać nam również waluty krajów o solidnej, dobrze rokującej gospodarce, która w niewielkim stopniu jest uzależniona od sytuacji na globalnych rynkach finansowych. Oprócz tego, dowiemy się również, jak założyć konto poza granicami naszego kraju(na przykład w Szwajcarii) a także zdobędziemy wiele innych cennych informacji, które w znaczącym stopniu ułatwią nam skuteczną ochronę naszego majątku.

Jak więc widać, że doradztwo finansowe wbrew upowszechnionym stereotypom wcale nie jest rozwiązaniem zarezerwowanym tylko i wyłącznie dla tych, którzy w trudnych czasach chcą zyskownie inwestować pieniądze. To także najbardziej podstawowe poradnictwo przeznaczone również dla osób, którym zależy po prostu na skutecznej ochronie swoich pieniędzy.

Post Comment