Czystość w łazience
Dom Magii

Czystość w łazience

Łazienka to pomieszczenie, które znajduje się w każdym domu. Korzystamy z niej kilka razy dziennie w zależności od naszych potrzeb osobistych. Według badań jeżeli podsumujemy ile czasu spędzamy w łazience przez nasze całe życie to średnio według przeprowadzanych wyników wychodzi to około dwóch lat, więc w przeciągu całego naszego życia jest to na prawdę długo. Jest to średnia, lecz kobiety bez wątpienia spędzają więcej czasu w łazienkach niż mężczyźni z wiadomych przyczyn, którą najczęściej jest makijaż.

Spędzając tak wiele czasu w łazience i korzystając z niej kilka razy w przeciągu każdego dnia warto o nią dbać żeby wyglądała przytulnie i abyśmy z miłą chęcią korzystali z naszej czystej łazienki. Krótko mówiąc każda z łazienek powinna być najczystszym pomieszczeniem w całym domu czy też mieszkaniu. Jeżeli chodzi o samo sprzątania łazienki to z przeprowadzonej ankiety przez Instytut Pentora wynika że większość kobiet sprząta łazienkę nie dla czystości tylko po to aby się błyszczała i aby uzyskać lśniące płytki na jej posadce. Duży błąd jest popełniany przez wiele kobiet, ponieważ nie zdają sobie sprawy jak wiele drobnoustrojów czyli niebezpiecznych bakterii występuje własnie w łazience.

Jakie bakterie spotkamy w łazience ? 

Łazienka jest znakomitym miejsce do rozmnażania się wielu groźnych bakterii występujących niemalże w każdej łazience, dlatego powinniśmy dbać o czystość w tym pomieszczeniu. Najbardziej agresywną i niebezpieczną baterią jest Sallmonella oraz bakterie E-coli oraz Klebsiella. Najwięcej bakterii znajdziemy w muszli klozetowej,wannie,brodziku czy też umywalce. Są to najczęściej wybierane miejsca przez bakterie, jednak jeżeli nie dbamy o czystość to mogą się pojawić nawet w mydelniczce czy też kubku do płukania zębów a nawet na szczoteczkach do zębów i ręcznikach.

Jak utrzymać idealną czystość w swojej łazience i pozbyć się bakterii ? 

Nie ma czego takiego jak idealna czystość, ponieważ nigdy nie jesteśmy w stanie wyczyścić całą łazienkę tak aby błyszczała i nie było w niej żadnych bakterii, ponieważ musielibyśmy sprzątać łazienkę każdego dnia rano i wieczorem, jednak wykonując drobne czynności, wykorzystując do tego specjalistyczne środki czystości, możemy zapobiec pojawianiu się bakterii i znacznie zmniejszyć ryzyko pojawienia się ich.

Według Pentora gdy nie zamykamy klapy od klozetu to podczas spłukiwania wody bakterie wydostają się do góry i moga osiadać nawet na szczoteczkach do zębów, więc taka mała ciekawostka którą warto stosować w swojej łazience i sprawdzić. Krótko mówiąc zanim spuścimy wodę po korzystaniu z toalety to na początku musimy zamknąć klapę klozetową. Mogło by się wydawać śmieszne ale udowodniono badaniem że jest to prawdziwe i rzeczywiście działa.

Dużo bakterii osadza się w muszli klozetowej,wannie oraz brodziku. Dlatego jeżeli chcemy ograniczyć ilość bakterii tam występujących to musimy zalewać klozet raz dziennie specjalnym płynem bakterio bójczym. Najlepiej robić to na noc i zostawić zalany aż do rana a rano spłukać wodę. Dokładnie tak samo jest z wanno i brodzikiem powinniśmy również zalewać minimum co 2 dni aby pozbyć się bakterii.

Post Comment