Czyste biuro wpływa na jakość pracy
Magiczny biznes

Czyste biuro wpływa na jakość pracy

W każdym miejscu pracy, nieważne czy jest to biuro czy fabryka produkcyjna, potrzebne są usługi sprzątające. Sprzątanie zostaje zwykle zlecone zewnętrznym firmom i nie podlega dużej kontroli przedsiębiorstwa.
O sprzątaniu biura nie wspomina się mówiąc o wydajności firm. Wydajność, czyli podstawowe kryterium określające byt firmy, jest zwiększana poprzez reorganizację pracy i obowiązków, nowe procedury, redukcją etatów itp. Mało kto zdaje sobie sprawę jak sprzątanie biura wpływa na wydajność pracowników i polepszenie pracy całej kadry.

1. Czyste, dobrze posprzątane biuro jest zawsze zdrowsze. W powietrzu nie unosi się kurz, nie osiada na przedmiotach, w wentylacji, klimatyzacji itd. Przez to pracownicy czują się lepiej i pracują efektywniej. Jest to szczególnie ważne, jeśli zatrudniamy alergików. Kurz, niewietrzenie pomieszczenia i niedokładne sprzątanie mogą doprowadzić do bólu głowy, problemów z gardłem, zapchanym nosem, wielotygodniowym nieustającym katarem. Wszystkie te objawy prowadzą do obniżenia samopoczucia, apatii i zmęczenia. Co więcej, dogłębne sprzątanie pomieszczeń wspólnych jak kuchnia i łazienka przyczyni się do ograniczenia ryzyka przenoszenia bakterii i wirusów prowadzących na przykład do biegunek, przeziębienia.

2. Naukowo udowodnionym jest, że o wiele lepiej pracuje nam się w pomieszczeniach czystych i uporządkowanych. O wiele łatwiej jest też nam się w nich zrelaksować. Pomieszczenia takie jak kuchnia, jadalnia, hol, czyli te, w których nie pracujemy i służą do wypoczynku, nie spełniają swoich funkcji jeśli są brudne i nie chcemy w nich spędzać wolnego czasu. Warto pamiętać jak ważna jest przerwa w pracy, by zregenerować się i nabrać siły do dalszej pracy.

3. Porządek sprawia, że łatwiej jest nam nie tylko wypoczywać, ale i skupić się. Jeśli znajdujemy się przy czystym biurku, na którym nie ma wiele przedmiotów i nie otacza nas masa rzeczy, które odwracają naszą uwagę, to praca przychodzi nam łatwiej i chętniej. Nasz mózg nie szuka ucieczki w postaci zainteresowania się czymś innym.

Zatem czystość w biuru to jeden z ważnych elementów stanowiących sukces firmy, Powszechnie wiadomo, że biuro to jedna z wizytówek firmy. Tak więc oprócz podniesienia wydajności przedsiębiorstwa, podnosimy także rangę naszej firmy, która dba o swoich pracowników. Pracownicy takich biur przychodzą do pracy chętniej i nie czują się w miejscu pracy obco i niekomfortowo.

Sprzątanie biura, nieważne czy należy do małego przedsiębiorstwa, czyli międzynarodowej korporacji musi być wykonane solidnie i rzetelnie. Warto wybrać firmę, która ma doświadczenie w tym fachu, zatrudnia pracowników przez wiele lat i cieszy się dobrą opinią. Sprzątanie wykonane przez profesjonalną firmę zaoszczędzi nam wielu kłopotów i skarg na brud w biurze. Zatem należy podejść do tego poważnie i przemyśleć wybór firmy, które będzie świadczyć nam takie usługi. To pokazuje nam, jak wiele czynników składa się na sukces firmy na rynku. Sprzątanie jest z pewnością jedną z ważniejszych rzeczy, które polepszy warunki pracy naszych pracowników.

Post Comment