Czy rozrywka elektroniczna komukolwiek szkodzi?
Magiczna rozrywka

Czy rozrywka elektroniczna komukolwiek szkodzi?

Przyznajemy z przykrością, że ogromnie duża liczba ludzi twierdzi nadal, że gry są złem i to właśnie przez nie osoby młode czynią przestępstwa. To jest niesamowicie krzywdzące, choćby dlatego że polska gałąź gier komputerowych niezmiernie energicznie się rozwija (mamy kapitalnych przedstawicieli w tej specjalności!), a pozostali nie przeszkadzają sobie w formułowaniu takich czy też innych negatywnych wyroków oraz opinii.

Ostatnio niezwykle na sile przybrały gry z tematów postapokaliptycznych. Te pozycje podobają się graczom – być może dlatego, że co poniektóre z gier zdają się być wieszcze? Nade wszystko raczej to w największy sposób zachęca do grania. Może to być odrobinę dziwaczne, ale lubią oni odwiedzać opuszczone i zrujnowane uniwersa, eksplorować w poszukiwaniu surowców, które się ostały bądź ważnych substratów, trafiać na zorganizowane w jakiś sposób grupy osób oraz prowadzić dialogi z nimi, zajmować się handlem. To wszystko jest dla prawdopodobną przyszłością w obliczu cywilizacyjnej zagłady, takiej jak całkowity konflikt nuklearny, uderzenie kosmicznego obiektu w ziemię lub wykształcenie się nowej, krytycznej oraz choroby nie do uleczenia.

Gry video pozwalają graczom na króciutką chwilę utożsamić się z postacią, w szczególności z tych uniwersów, oraz doznać nowej historii. Istnieją dwa sposoby grania – albo gracze utożsamiają się z bohaterem oraz podejmują te decyzję, które są dobre i które najprawdopodobniej sami by wybrali w podobnych uniwersach, albo szkicują w myślach usposobienie bohatera, a także starają się grać właściwie do jego osobowości.

Gra się po prostu dużo ciekawiej w ten sposób, choćby w tytuły z rodzaju role-playing game. W takich przypadkach historie te są w stanie w rzeczywistości pochłonąć – niektórzy gracze stanowią w tym miejscu perfekcyjny wzorzec, bo pokonanie 4 pozycji z pewnego uniwersum gry ze wszelakimi DLCkami może zająć nieomal dwanaście miesięcy. Dwanaście miesięcy grania w jeden tytuł!

Naturalnie, że polecamy wszystkim zabawę z grami video. To nie jest tak, jak słyszy i czytamy w mediach – siedzenie przed komputerem w granicach zdrowego rozsądku jest w stanie dać nam mnóstwo wartości. Dla dzieci jest to na przykład angielski, ponieważ przez granie w gry mogą one prędzej się go nauczyć. Niektóre osoby dokładnie w taki sposób opanowały obcy język, wskutek czego ich kolejna nauka była dokładniejsza.

Post Comment